top of page

סדנאות  מעגל הבטחון להורים וצוותי חינוך לגיל הרך
לעידוד התקשרות בטוחה בקרב ילדים

תוכנית מעגל הבטחון (Circle of Security- Parenting™ COS-P) היא  קבוצת הורים ייחודית וחדשנית בארץ. התוכנית פועלת בארצות הברית וברחבי העולם כעשור וזכתה בפרסים ממשלתיים רבים. התוכנית נתמכת בשנים רבות של מחקר ומטרתה לחזק את הקשר בין הורים וילדיהם ולעודד התקשרות בטוחה בקרב תינוקות וילדים.

הסדנא היא זמן  לקחת נשימה ולחשוב יחד על הורות - המקצוע הקשה ביותר, במיוחד בימים אלו. 
•    כולנו נתקלים לא פעם ביחסים עם ילדנו בקושי כזה או אחר…
•    כולנו מרגישים לפעמים חרטה על איך שפעלנו...
•    כולנו היינו שמחים לדעת איך כדאי ונכון לפעול בסיטואציות שמוציאות אותנו מדעתנו...
אין פה קסמים, או טריקים! בסוף הכל מבוסס על הקשר המתפתח בינינו, ההורים, לבין הילדים שלנו. 
קשר שניתן לבנות, לשפר ולתקן. 
אף פעם לא מאוחר מדי!
אז אם אתם הורים שאוהבים  לשאול שאלות 💭 ורוצים גם לקבל תשובות:) הצטרפו לאחת מסדנאות ההורים  - מעגל הביטחון והעניקו לעצמכם ידע והבנה שיעזרו לכם לשנים רבות. 

הסדנא מבוססת על תיאוריית ההתקשרות הידועה, העוסקת בקשר המתפתח בין הילד להורה במהלך שנות חייו הראשונות, כבונה את תפיסתו העצמית של הילד ואת התייחסותו לעולם החברתי הסובב אותו. התוכנית מתמקדת בהבנת מרכיבי הקשר בין ההורה והילד ושמה דגש על היחסים ביניהם ובכך משפיעה על האופן בו תתעצב אצל הילד היכולת להיות בקשר בטוח גם עם דמויות בעתיד. התאוריה מגובה בעשרות שנים של מחקר אודות האופן שבו ניתן לתמוך בחיזוק הקשר בין הורים לילדים

זו הזדמנות להצטרף לקבוצת הורים מפרה ומעשירה וללמוד את מפת הדרכים להורות שלכם - מפה שבאמצעותה תוכלו להבין את ההתנהגות של ילדכם, על ידי הבנה של הצרכים הרגשיים שלו. התוכנית מדגישה את חשיבות היחסים בין הורים וילדיהם ואת האיכויות הקיימות בכל הורה. התוכנית עוזרת להורה לבחור את האופן בו הוא פועל ממקום מודע, ולא אוטומטי גם מול התנהגויות מאתגרות. 

מאז 2019 אני מנחה מוסמכת לסדנאות מעגל הבטחון ( Registered COSP™ and Classroom facilitator) .

אני מזמינה אתכם להשאיר פרטים ונחזור אליכם לגבי הצטרפות לסדנא הקרובה

מידע מפורט על סדנאות מעגל הבטחון תוכלו למצוא גם באתרים הבאים:

באתר שלנו :  סדנאות הורים - מעגל הבטחון בישראל - http://maagal-habitachon.com/

בדף הפייסבוק שלנו:    סדנאות הורים מעגל הבטחון בפייסבוק

ובאתר COS® הרשמי :  https://www.circleofsecurityinternational.com/

כיצד התאהבתי בתוכנית מעגל הבטחון

רבים מכירים אותי כפיזיותרפיסטית התפתחותית ולא כולם יודעים כי יש לי תואר שני בתוכנית הבין תחומית להתפתחות הילד של אוניברסיטת חיפה ( וכיום אני דוקטורנטית בתוכנית).  לימודי התואר מתמקדים בהתפתחות רגשית - חברתית של ילדים בקשר הורה-ילד ובקשר מטפל- הורה – ילד. לאחר הלימודים הרחבתי את עיסוקיי גם לתחום ההיבטים הרגשיים, הקמתי יחד עם חברה את "מתבוננים בקשר"   ואנו מעבירות קורסים, הרצאות וימי עיון בנושאים של היבטים רגשיים לאנשי מקצוע, צוותי חינוך והורים.

במודל מעגל הביטחון התאהבתי מייד בפעם הראשונה כשלמדנו עליו. הרגשתי שיש כאן גאונות ושילוב של מורכבות דיוק ופשטות, המודל נפוץ בכל העולם והוא משמש היום כמודל להורות ובנוסף כמודל לאנשי חינוך ליחסי מנהל -עובד ואף ולהבנת קשרים אנושיים ומערכות יחסים בכלל .
ב- 2019 נסעתי ביחד עם שותפותי לדרך ללונדון להשתלם ולקבל הסמכה למנחה של קבוצות מעגל הבטחון – היות והתוכנית לא היתה מונגשת לקהל הישראלי לקחנו על עצמנו לתרגם את הסדנא לעברית בשיתוף עם מפתחי התוכנית בארצות הברית. ב2020 השתלמתי גם בהנחיית קבוצות של צוותי חינוך לגיל הרך.

מאז 2019 אני מנחה מוסמכת לסדנאות מעגל הבטחון ( Registered COSP™ and Classroom facilitator) ומעבירה סדנאות והרצאות להורים צוותי חינוך וצוותים נוספים ברחבי הארץ.

אני רואה בכך זכות גדולה להביא ולהנגיש את התוכנית להורים בישראל. מזמינה אתכם להצטרף לאחת הסדנאות הקרובות - מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם

Untitled design (25).png
Untitled design (22).png
לוגו הורים וצוותי חינוך.png
bottom of page